Karmen ŞİRİN

Özgeçmiş

1979 İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini burslu olarak özel okullarda gerçekleştirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümünden  mezun olmuştur.

2002 yılında ihracat iş geliştirme alanında kariyer yapmaya başlamış, 2008 itibarı ile mesleki deneyimlerine ithalat satın alma ve gümrük operasyon çalışmalarını eklemiştir.

Tekstil, hırdavat, makine, elektronik ürünler ve gıda sektörü alanlarında uzun yıllar faaliyet göstererek, global markaların gerek proje bazlı gerekse sürekli çalışmalarında anahtar görevler üstlenmiştir. Eğitmenlik seviyesinde İngilizce ve orta derecede İtalyanca bilmektedir. Halihazırda kobilerin ve kurumsal firmaların aşağıdaki ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir:

  • Her sektörden üretici firmalar için, yurt dışından yeni müşteriler bularak ihracat müşteri portföyü oluşturmak
  •  İthalatçı firmaların ihtiyaçları doğrultusunda yurt dışından satın almalar gerçekleştirme ve münhasır mümessillik alımları ile ürün portföylerini genişletmek
  • Yurt dışı satın alma çalışmalarında ithalatçı firmanın gümrük çekim işlemlerini ve nakliye süreçlerini organize etmek
  • Kurumsal iletişim ihtiyacı olan üretici veya ithalatçı firmaları katma değerli markalara evrilmeleri konusunda yönlendirmek

NLP Pratisyen ve EFT Uygulayıcı sertifikalarına sahiptir.