ATAŞEHİR’DE kurulan Finans Şehri Avantajlarını kaçırmayın

İstanbul Finans Merkezi’nde yer alacak işletmeye teşvik, indirim ve vergi muafiyeti var!

Hong Kong, Dubai şimdi sıra İstanbul’da

Serbest ticaret ve düşük vergilendirme ile karakterize edilen İFM ürün ve hizmet ticaretinde, dünyanın en fazla serbest bırakılan ticaret politikaları ile yönetilecek. Artık Dubai yerine en özgür piyasa ekonomisi ATAŞEHİR olacaktır.

Orta Doğu’nun nefes aldığı ülkemizde İstanbul gibi dünya gözdesi şehrimizin en nadide ilçesinde ticaret erbaplarının cenneti kuruluyor. İFM, kültür, sosyal ve coğrafi durum ve ekonomik, yüksek kaliteli iş gücüne sahip süper yabancı dil bilgisi olan çalışanlarımız açısından da benzerliklerine büyük fark atacaktır. Uluslararası iş ortamı, AB Gümrük birliğinde olmamamız ve Avrupa’ya yakınlığımız ile çekim merkezi olacaktır. Yabancı yatırımcıların gözü GAZ ve Petroldeyken Orta Doğu pazarı Türkiye’den çok yakın görünecektir.

Tüm bu avantajlar yanı sıra devletimizin yatırımcıya verdiği teşvikler de eklenince fırsat kaçmaz sayılacaktır. Artık ticaretin merkezi birçok nedenden dolayı Çin ya da Dubai değil Türkiye olacaktır.

İFM, yeni ve var olan ürün hizmetlerin pazara girmesi için ideal bir üs haline getirecektir. Bu özellikler aynı zamanda yatırımcıların Türkiye’de ortaklıklar ve şirket satın almalarına da vesile olacaktır. Fırsatlar çoğalarak devam edecektir, geç kalmayın. Ürün ve hizmetinizi anlaşılabilir kılın kazanın.

Hong Kong, Asya’nın en büyük ikinci ve dünyanın üçüncü en büyük Doğrudan Yabancı Yatırım alıcısı olmaya devam ediyor.

İFM’de yer alan firmaların avantajlarından bazıları;  teşvik, hibe, istisnalar ve tam devlet desteği, gelir vergisi muafiyeti, kurumlar vergisi muafiyeti,  kolay ve pratik şirket kurulumu, oturum hakkını hızlıca alabilme, bankacılık sisteminin gelişmiş olması nedeniyle kolay, hızlı, online para transferi yapabilme, Karşılıklı vergi muafiyeti antlaşması vasıtasıyla kazancınızı istediğiniz gibi tasarruf edebilme hakkı, şirketinizin marka imajının güçlenerek, daha karlı satışlar yapabilmeniz, ticari hesap ve defterleri Türkçe tutma mecburiyeti olmayacak.

İstanbul Finans Merkezi’nde İFM katılımcı belgesi alarak finansal faaliyette bulunan kuruluşların ticari ürün, hizmet ve finansal hizmet ihracatı niteliğindeki faaliyetlerden vergisiz yararlanması sağlanacaktır.

Eylül ayında hizmete girecek İFM deki fırsat ve katılımcı belgelerinin edinilmesi için Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi yetkilendirildi. Her türlü hizmet ve sorularınız için bize mail yollayabilirsiniz.

Katılımcı belgesi alarak finansal faaliyet gösteren kuruluşların yurt dışında yerleşik kişilere sundukları finansal hizmetler, hizmetten nihai olarak yurt dışında faydalanılması koşuluyla finansal hizmet ihracatı olarak değerlendirilecek.

Türkiye, İFM ile finans sektöründe faaliyet gösteren uluslararası sermayeye, ürün ve hizmet ticareti yapan firmalara, finans çalışanlarına ve finansal teknolojiye hiçbir yerde olmayan imkanları sonuna kadar sunuyor.

Hukuk konusunda yatırımcıların diledikleri ülke hukuk kurallarını seçebilmesi açısından da benzersiz bir hizmet sunulmakta.

Hong Kong, Dubai, Londra veya New York’un birer finans merkezi olması, bu şehirlerin elinde tuttuğu kalifiye insan gücü, eğitim sistemi, ulaşım ve bilişim altyapısı ile ülkelerinin hukuki ve ekonomik gücüdür. Türkiye tüm finans merkezlerinin sunduğundan fazlasını sunarak çok avantajlı bir konumdadır.

Vergi cenneti ve aktarım merkezi olacaktır.

İFM’nin global bir finans markası haline geleceği koyulan kurallarda en belirgin olan aktarım menşeinin aranmaması ve vergiden muaf tutulmasıdır. Tüm dünyada para transferlerinde sorgular ve vergi oranları yıldırıcı iken ülkemizi bu konuda eşsiz kılacaktır.

İstanbul sadece Türkiye’nin değil medeniyetlerin bağlantı noktasındadır ve sadece bu yüzden bile yatırımcı için cazibe merkezidir.

Ataşehir gibi merkezi bir konumu, ülkemizin genç dinamik işsiz gençleri ve nitelikli insan kaynağı ile İstanbul Finans Merkezi İFM, değişen küresel ve bölgesel ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte bir finansal cennettir.

Türkiye’nin finansal altyapısının daha verimli bir yapıya kavuşturulmasına da katkı sağlayacak İFM Projesi’nin vizyonu küresel ve bölgesel sürdürülebilir finansal ortamın oluşması ve istihdama büyük katkı sağlamaktır. Projeden yararlanmak ve iş gücü dönüşümünü anlamak için geç kalmayın.

Saygılarımla

Hayrettin ÖZAYDIN

Hedef Koç Danışmanlık

Yönetim Kurulu Başkanı

Şirket Kurulumundan tanıtıma tüm ihtiyaçlarınız için uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.